Sari la conținut

Poză

Nexus da posibilitatea ca si uzerii sa puna la vanzare ?

Nexus bursa uzeri

• Te rog autentifică-te pentru a răspunde
2 răspunsuri la acest topic

#1 beberobu

beberobu

Advanced Member

• Members
  • PunctPunctPunct
  • 44 posturi
  • LocationBucuresti

Postat 28 noiembrie 2012 - 11:51

Salut,
am parcurs un mic demo la IPB dar nu m-am lamurit foarte tare si nu vreau sa-l cumpar degeaba, intrebarea este urmatoarea:
in IP Nexus se creeaza o sectiune separata ca un fel de bursa unde orice user (caruia) i se da voie prin permisii are voie sa puna anunturi de vanzari sau numai administratorul / detinatorul forumului poate asa ceva ? Intreb pentru ca forumul nostru are o sectiune bursa care polueaza rezultatele atunci cand dai "View new content" si daca Nexus ar permite utilizatorilor sa isi adauge produse la vanzare si eventual si sa li se dea calificative, ceva gen ebay, atunci ar fi super.

O alta solutie ar fi sa pot customiza rezultatele cererii "View new content" in asa fel incat sa nu-mi arate nimic din subforumul "Bursa" sau cum il numesc eu. Dar nu stiu daca se poate face asa ceva.

#2 beberobu

beberobu

Advanced Member

• Members
  • PunctPunctPunct
  • 44 posturi
  • LocationBucuresti

Postat 28 noiembrie 2012 - 11:59

No, am primit raspuns de la IPB Suport, pentru varianta cu customizarea rezultatelor:

Hello,

You can block certain forums from appearing in these results in your Admin CP under System -> System Settings -> Search Set-up -> View new posts: block forums

Many thanks,
Alan.

--
Alan Wagstaff
Invision Power Services, Inc

#3 donpetru

donpetru

Advanced Member

• Members
  • PunctPunctPunct
  • 33 posturi
  • LocationGalati, Romania

Postat 25 aprilie 2014 - 06:03

Nu stiu daca mai are rost raspunsul dupa atata timp dar sa fie acolo pentru posteritate.

Se poate creea in IP Nexus un grup de utilizatori carora sa le dati acces in Panoul Administratorului ca sa adauge produse. Solutia are si avantaje si dezavantaje. Cantariti-le bine.

0 utilizatori citesc acest topic

0 membrii, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi