Sari la conținut

Poză

Probleme Ipb 3.4.6

• Te rog autentifică-te pentru a răspunde
9 răspunsuri la acest topic

#1 luci2k

luci2k

Newbie

• Members
  • Punct
  • 1 posturi

Postat 25 noiembrie 2013 - 10:02

salut am instalat si eu ipb 3.4.6 si am urmatoarele probleme

1. Cum dau grad la cineva ( de ex vrea sa ii dau lu "gigel"  moderator ,vip etc cum ii dau)

2. Cum fac sa mi se vada legenda gradelorin partea de jos a forumuli  ( cum e si la phpbb3)

3.Am incercat sa instalez shoutbox dar nam gasit nici nul compatibil cu versiunea mea 

#2 Marius

Marius

Advanced Member

• Administratori
  • 168 posturi

Postat 25 noiembrie 2013 - 11:58

în primul rând aici nu promovăm şi nici nu acceptăm discuţiile legate de warez.

La prima întrebare, în ACP secţiunea forumuri găseşti funcţia de adăugare moderatori şi stabileşti acolo permisiunile.

Pentru a doua întrebare, trebuie să descarci de pe site-ul IPS un hook pe care să-l instalezi în forumul tău. E un hook care afişază legenda membrilor şi se găseşte în Marketplace de pe IPS.

Shoutbox-ul nu mai este dezvoltat de niciun programator momentan şi nu îl vei găsi pentru versiunile de IP.Board actuale.

#3 Pavilion

Pavilion

Advanced Member

• Members
  • PunctPunctPunct
  • 56 posturi

Postat 26 noiembrie 2013 - 02:01

2. http://community.inv...name-indicator/

Shoutbox-ul nu mai este dezvoltat de niciun programator momentan şi nu îl vei găsi pentru versiunile de IP.Board actuale.

What?
3. http://community.inv...5-ipb-shoutbox/

#4 Marius

Marius

Advanced Member

• Administratori
  • 168 posturi

Postat 26 noiembrie 2013 - 02:14

Nu ai văzut că scrie foarte clar chiar în link-ul oferit de tine mai sus? Sau ce crezi că înseamnă "This file is unsupported"?

#5 Pavilion

Pavilion

Advanced Member

• Members
  • PunctPunctPunct
  • 56 posturi

Postat 26 noiembrie 2013 - 06:57

Sorry, tu ai zis clar "nu îl vei găsi pentru versiunile de IP.Board actuale.". Yote că eu l'am găsit, compatibil cu ultima versiune lansată (/ seria, same thing).

#6 Marius

Marius

Advanced Member

• Administratori
  • 168 posturi

Postat 26 noiembrie 2013 - 07:26

Serios?

Înseamnă că nu ai licenţă activă pt IP. Board şi nu ai acces la toate discuţiile de pe IPS.

Să nu te trezeşti cu forumul infectat. ;)

#7 Pavilion

Pavilion

Advanced Member

• Members
  • PunctPunctPunct
  • 56 posturi

Postat 26 noiembrie 2013 - 07:45

Oh, te rog. Licenţă sau nu, faza cu http://www.invisionp...om/legal/piracy e fumată de mult. Nici nu cred că se mai uită cineva pe acolo. Cât despre infecţie, what's the difference? ._. Că cineva instalează toate prostiile nulled modificate de experţi, şi apoi se plâng că au buguri, vina lor. Eu folosesc retail de 1 an. Şi o duc bine, chiar foarte bine :).

#8 Marius

Marius

Advanced Member

• Administratori
  • 168 posturi

Postat 26 noiembrie 2013 - 08:17

Nu ai reuşit să pricepi mare lucru. Există secţiuni ale site-ului IPS care nu sunt accesibile celor care nu au licenţă activă, iar asta înseamnă că nu au acces la toate informaţiile şi discuţiile de acolo.

În prezent sunt suspiciuni că Shoutbox-ul are breşe de securitate ce nu au fost remediate. Aplicatia funcţionează, nu e mare brânză ori vreo mare descoperire, dar te poţi trezi cu surprize.

#9 Pavilion

Pavilion

Advanced Member

• Members
  • PunctPunctPunct
  • 56 posturi

Postat 26 noiembrie 2013 - 08:20

Ştiu că există astfel de secţiuni, m-ar şi mira să nu fie. Cât despre probleme, eu nu am întâlnit niciuna până acum.

#10 Ștefan

Ștefan

Newbie

• Members
  • Punct
  • 2 posturi

Postat 05 octombrie 2014 - 07:19

:)

0 utilizatori citesc acest topic

0 membrii, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi